BORDSLAMPA, 1970/80-tal.

BORDSLAMPA, 1970/80-tal.

Balusterformat mässingsskaft, rund fotplatta. Grön-/rödskiftande, råsidenbeklädd skärm. Bordslampans höjd 40 cm, totalhöjd 65 cm. Fotplattans diameter 23 cm.

Lackskador längs fotplattans kant. Skärmen med fläckar och intryckningsskador. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR