GOLVLAMPA, Pagos Armatur, 1900-talets mitt.

Mässing och svärtad metall. Tre ljuspunkter. Rosa skärmar i tyg. Böjbara ljusarmar. Fot i gjutjärn. Max höjd ca 175 cm.

Slitage. Ställvis anfrätt. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK