ERGON LUNDGREN, akvarell, ej signerad.
Indien. Dagmått ca 15 x 21
Slitage, märken. Beskuren. Examinerad ur ram.
Har enligt text a tergo, tillhört Sir Robert T Hermon- Hodge, Wyfold Court", Reading, England.