STJÄRNKIKARE, modell 134, Polarex Unitron, Japan, 1900-talets tredje kvartal.

Vitlackerad. D102 mm, F1500 mm. Längd ca 144 cm. Med trästativ. Kikaren placerad i trälåda med tillbehör.

Bruksslitage. Märken, repor. Ej funktionstestad.

Enl uppgift komplett uppsättning delar.

Utropspris
4 000 SEK