PARTI STENGODS, 4 delar, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Bestående av tekanna, 2 vaser samt fat. Höjd 12, 16 och 18 samt respektive längd 19 cm.

Lättare ytslitage. Fatet II sortering.

Utropspris
2 000 SEK