SERVISDELAR, 16 st, porslin, "Mon Ami", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Dekor av blå blommor. Elva kaffekoppar med fat, två äggkoppar, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål. Sex extra underfat medföljer.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK