Dessertskedar, 7 st, "Margit" Holger Rasmussen, Helsingfors 1961-64, längd ca 16 cm. Kaffeskedar 10 st, Åbo 1957 och 2 st, Tavastehus 1956, skaften dekoreras av genombrutna blomstermotiv. 6 st med norska stämplar. Kakspadar, 2+1 st, 1939-1983, längd 18-19,5 cm. En kakspade och två sillgafflar i nysilver medföljer.
Bruksslitage, repor, enstaka intryckningsskador. Graveringar.