TAKLAMPA, plafond, 1920/1930-tal. Totalhöjd 33 cm.

Mässingsstomme, tre ljuspunkter. Matterad glaskupa med dekor av slipade stjärnor och ränder. Diameter ca 40 cm.

Slitage, ytliga repor, senare skruv. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR