SKULPTUR/SKÅL, Bitossi, Italien, 1950-60-tal.

Lergods. I form av duva. Målad dekor i svart mot grå fond. Signerad 18/26 ITALY. Höjd 16, längd 26 cm.

Slitage/smuts invändigt.

Utropspris
1 500 SEK