Stål och bakelit. Komplett för 11 personer. 15 bordsgafflar. 20 bordsknivar (längd ca 20 cm). 13 bordsskedar. 17 entrégafflar. 19 entréknivar (längd ca 17,5 cm). 18 skedar (längd 17 cm). 11 smörgåsgafflar. 12 smörgåsknivar (längd 15 cm). 13 kaffeskedar. 2 såsslevar. 1 salladsgaffel. 11 knivar utan egg.
Slitage. Repor.