SIDEBOARD, art deco, 1900-talets första hälft.

Mörkbonad björkfanér med intarsiadekor. Längd 167, bredd 48 och höjd 85 cm.

Slitage, smärre repor och märken. Skavda delar. Mittendörren låst. Slagna dörrar. Nyckelbrickor saknas. Lacken med smärre krackelyr. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK