Pokal, GAB, Stockholm, 1923. Ett par vaser, Birmingham, England, 1922, en av dem med fylld fot. Vas, utländska stämplar, fylld fot. Urna med uppsvängda hänklar, Birmingham, England, 1911, fylld. Höjd 10-16 cm.
Bruksslitage, pokal med gravyr, anlupna, mindre bucklor, en vas med skador.