RINGAR, 2 st, olika guldhalter, troligen 1900-talets mitt. Total vikt ca 9,95 g.
Ring, 23K guld, Oscar Frid, Örebro, 1927. Inskription. Storlek 20,5/64. Vikt ca 7,58 g.
Ring, 18K guld troligen med syntetisk safir ca 0,56 ct, omgiven av zirkoner, stämplad 'MLF'. Storlek 17/53,5. Vikt ca 2,37 g.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.