Originalfärg framtagen. Bär brännstämpel i sargen L.F.S...m. Bredd 49 cm, sitthöjd 44 cm, totalhöjd 84 cm.
Senare kryss. Slitage, skador, fleuroner saknas. Senare klädsel med fläckar.