TALLRIK, porslin, Kuznetsov Dmitrov fabriken 1891-1917, Ryssland.

Djup tallrik. Konturerad kant med förgyllningar, brättet dekoreras av dubbelhövdad örn. Diameter 24 cm.

Repor, mittpartiet gulnat.

Utropspris
300 EUR