Konturerat bräm med dekor i blått och guld. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 11 små assietter, 3 ovala uppläggningsfat, 2 rund uppläggningsfat, fyrkantigt upplagningsfat, 2 terriner med lock, såsskål med lock och sked, såsskål med hänklar, senapsburk med lock och sked, kanna, 2 salt- och pepparkar, 12 smörhundar, ytterfoder med fat.
Slitage. Nagg. Enstaka delar med sprickor eller lagningar.