FAT, fajans. Sannolikt Delft, Holland, 1700-tal.

Runt med polykromt målad dekor av fågel och växter. Diameter 33 cm.

Äldre lagning med klammer. Kantslitage och kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK