SMÖRKNIVAR, 2 st, SAMT OSTKNIV, skaft i porfyr, E. Jernmanuf. Aktiebolag, Eskilstuna, 1800/1900-tal.

Längd 22 respektive 23,5 cm.

Bruksslitage, anlöpningar. Mindre nagg på blad. Ett skaft med lagning och smärre bortfall.

Utropspris
1 500 SEK