FÅTÖLJER, 1 par, "TeVe", Alf Svensson, Ljungs Industrier, 1900-talets andra hälft.
Stomme av bok. Fast stoppad rygg och sits. Brickmärkta.
Slitage, repor och märken. Mindre fanerskada på benställning.
Modellen formgiven 1953.