Balusterformad med indragen hals och utvidgande mynning. Invälsade färgstråk i blått och rosa. Polykrom emaljmålad dekor av träd. Signerad i dekoren Legras. Höjd 23 cm.
Bruksslitage under botten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.