TRÄDGÅRDSSKULPTUR/URNA, gjutmassa, 1900-talets andra hälft.

Putto med urna. Höjd 75 cm.

Bruksslitage. Smuts och mossa. Sprickor och avslag.

Utropspris
2 000 SEK