LJUSSTAKAR, ett par, samt SKRIVBORDSSTÄLL, WMF, försilvrad vitmetall, jugend 1900-talets början.

Stiliserad växtdekor. Skrivbordsstället med insats av glas. Höjd 6,5-15 cm, skrivbordsställets längd 37 cm.

Stället med lagning, bristning, slitage, felande lockknopp och glasinsats. Ljusstakarna med slitage.

Utropspris
2 000 SEK