Den ena tallriken med motiv av romantiskt par och förgylld kantdekor. Den andra med motiv av herrporträtt och reliefdekor längs kanterna. Diameter 24,5-26 cm.
Slitage, kantnagg, repor, avslag. Den ena tallriken med betydliga skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.