TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft. Höjd ca 51 cm.

Stomme av mässing. Frostat glas med dekor av blixtar. Två ljuspunkter. Diameter ca 53 cm.

Ej funktionstestad. Nagg. Ytskikt med slitage.

Utropspris
1 500 SEK