MATBORD och STOLAR, 6 st, Axel Larsson, Bodafors 1900-talets mitt.

Bär tillverkarens stämplar. Bord längd 165 cm, bredd 109 cm, höjd 73,5 cm. Stol, svängd rygg, löstagbar stoppad sits. Bredd 45 cm, sitthöjd 45 cm, tot. höjd 79 cm.

Slitage, skador, en sarglist saknas på bordet. Senare förlängningsdelar. Tilläggskiva fastskruvad.

Utropspris
200 EUR