BÖCKER, 3+2+2 st, Carl Gustaf Mannerheim

C.G Mannerheim, numrerad upplaga 1054. Förlagsaktiebolaget Kivi Helsingfors 1937. (svenskspråkig).
2 volymer, Matka Aasian halki, numrerad upplaga 234, Oy Suomen kirja 1941. 2 volymer, G. Mannerheim Muistelmat, numrerad upplaga 5389. Otava 1950. Sota marsalkka Mannerheim, WSOY, Kai Donner, fjärde upplagan 1997. Mannerheim 1867-1951, Otava 1983.

Bruksslitage. Ej genomgångna.

Utropspris
200 EUR