SOFFA, "Cirkus", Gunilla Allard, Lammhults, ca 2002.
Stomme i svartlackerad metall. Klädsel i brunt läder. Svängd form. Stämpelmärkt LAMMHULTS MÖBEL AB 2002-02 (?). Höjd 72, längd 215, sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, märken och repor. Smärre fläckar och tryckmärken i klädsel.