JARDINÄR, nysilver och glas, 1900-talets första hälft.

Oval form. Bård av bladverk. Insats av glas med slipad dekor. Hänklar med lejonmaskaroner. Längd 34 cm.

Ytsikt med slitage. Glas med mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK