SOFFA, "Ateljee" Yrjö Kukkapuro, Haimi 1960/70-tal.

Svart, löstagbar skinnklädsel, stomme i ädelträ och stål. Etikettmärkt. Längd ca 220 cm.

Remmar senare, ursprungliga med skador. Nedsuttna dynor. Skinn med sedvanligt slitage, nikotinlukt, färgbortfall på stålrör.

Utropspris
600 EUR