GOLVLAMPOR, ett par, modell 522b, Hans Bergström, Ateljé Lyktan, Åhus. 1950-tal

Mässingsstomme. Märkta 522b, Ateljé Lyktan. Höjd 125 cm. Skärmar medföljer.

Smärre slitage och repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK