Parfymflaska, flakong med propp och dosa med lock. Förgylld dekor, klart och lilatonat glas. Höjd ca 9-14 cm.
Sliten dekor, ena flaskan med skada samt spricka, smärre nagg, repor i botten. Parfymflaskan saknar pump.