GUSTAV CURT STEVER, olja på duk, Signerad och daterad G Stever 1851
Troligen föreställande grosshandlaren Aaron Levy Lamm. 67 x 56 cm. Á tergo daterad 1852.
Krackeleringar. Ytsmuts. Oxiderad fernissa.