TOALETTBORD, Frankrike, 1900-talets andra kvartal.

Målat trä, skuren dekor, kannelerade ben. Sarglåda. Vippbar spegel. Bredd 101, djup 53,5, höjd 149 cm.

Bruksslitage, skador, borrat hål i skivan, överliggande skiva saknas, spegel med folieringsskador, färgbortfall, senare målning.

Utropspris
3 000 SEK