VITRINSKÅP, nyklassicism/art deco, sannolikt 1920-30-tal.

Grönmålat och bronserat. Överdel med två spröjsade pardörrar med tre bakomliggande hyllplan. Underdel med ett bakomliggande hyllplan. Klassicerande dekor av tandstavslist och kapitäl. Höjd 200, längd 106, djup 50 cm. Nyckel finns.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK