VAS, glas, sign Edvin Öhrström, Orrefors 9579(1)3. Signerad och daterad Gallery -86.

Flickan och duvan. Ovoid med dekor i blått och gulbrunt. Höjd 20 cm.

Obetydliga repor på fotring. Otydlig siffra(1).

Utropspris
8 000 SEK