Förgylld och bronserad. Skuren dekor. Soffa, två karmstolar och bord. Bordet med skiva av marmor. Bordets diameter 75. Höjd 75 cm. Soffans längd 159 cm.
Slitage, repor och märken. Klädsel med hårt slitage och hål. Soffan med några fläckar.