GRÄDDSNÄCKA, silver, Moskva 1889-1914 och SOCKERSKÅL, silver, Moskva 1908-26. Tot vikt 365 g.

Båda bär polska kontrollstämplar. Graverad dekor. Gräddsnäcka höjd 8 cm. Sockerskål höjd 6 cm, diameter 11,5 cm.

Smärre slitage och repor. Sockerskål foten med intryckningsskada. Förgyllningen sliten.

Utropspris
400 EUR