Rosatonad skål signerad "Orrefors Erika Lagerbielke". Höjd 9 cm. Vas i rund form med reliefdekor signerad "Åfors B. Vallien", höjd 10 cm. Vas i klarglas med blåtonad fot signerad "Boda Ateljé 274/1 B. Vallien". Höjd 17 cm.
Några repor och tilverkningsdefekter.