SKRIN, koppar, jugend, Strömblad, Göteborg, 1900-talets början.

Reliefdekor av bladverk. Inredning i trä. Längd 26 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Locket går ej att stänga helt. Mindre nitar saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK