VÄGGPENDYL, Louis XVI-stil, Japy Frères, Frankrike, 1800/1900-tal.

Gulmetall. Dekor av bl a urnor och lagergirlanger. Vit urtavla med arabiska siffror. Pendel och nyckel finns. Höjd 65 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage i form av bl a repor och smärre anlöpningar.

Utropspris
3 000 SEK