Örhangen, med vita pastestenar och odlade pärlor, Gunnar Fahlström, Stockholm, 1955. Ø 6,50 mm. Längd 20 mm.
Ringen, diamant, ca 0.05 ct, Markströms, Uppsala, 1982. Diamanten är för liten att bedöma exakt. Storlek 18/57.
Bruksslitage, mindre repor.