Stomme i trä och metall, två gummibeklädda hjul. Längd ca 133 cm, bredd ca 54 cm. Enligt uppgift proveniens Konditori Kalaskransen Svandammsvägen 17 Midsommarkransen. Konditoriet öppnade sin verksamhet 1936.
Slitage. Märken. Fläckar. Rost. En tvärslå med spricka.