BORDSPENDYL, Louis XVI-stil.

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil.

Stomme i alabaster. Ett par räfflade pelare som bär upp urhuset. Arabiska siffror. Vitemaljerad urtavla med girlander. Krönande urna. Höjd 50 cm. Längd 26 cm. Bredd 12 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Kantnagg. Ej funktionstestad. Ytsmuts.

Utropspris
2 500 SEK