BRICKA, silver, sannolikt Qajardynasti, sent 1800-tal. Vik ca 2280 gram.

Oval med med allegoriska kartuscher krönt med härskarkrona. Längd 55 cm

Slitage, repor, böjd hänkel.

Utropspris
18 000 SEK