Slev, förgyllt skedblad, längd 32,5 cm, Helsingfors 1927. Smörknivar, 2 st, med stålblad, längd 19 cm, stämplade 1928 resp. 1939. Fiskbestick, gaffel och kniv, Tavastehus 1927. Serveringssked med förgyllt blad, längd 20 cm, Åbo 1928. Syltsked, förgyllt blad. Serveringsgafflar, 2 st, Tavastehus 1926 och 1928.
Anlöpningar, graveringar, bruksslitage.