SMYCKESKRIN/MINIATYRSKÅP, Kina 1900-talets början

Raka sidor med rik beslagsdekor av mässing. Inläggningar. Pardörrar med innanför liggande lådor med tygklädd inredning för smycken. Bredd 17, djup 13, höjd 24 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage och anlöpningar.

Utropspris
2 000 SEK