Skedarna är tillverkade av följande mästare, Stephan Westerstråhle, Stockholm 1809. Johan Petter Berg, Uppsala, 1803. Nils Hellberg, Norrtälje, 1819. Fredrik Adolf Eckstein, Stockholm, 1826. Längd ca 21-22 cm.
Slitage, repor och märken. Mindre bucklor, varav en med med mer Gravyr.