SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut.

Förgylld, bronserad, pärlstavs- och spiralbandsdekor, krön med medaljong och bandrosett. Höjd 120 cm, bredd 49 cm.

Senare förgyllning, slitage, färgbortfall, anlupet spegelglas.

Utropspris
600 EUR