TALLRIK, porslin, Royal Vienna-liknande märke, omkring år 1900.

Tryckt motiv av kvinnofigur. Blå bård med förgylld dekor. 24 cm.

Ytslitage, ytliga repor, spricka samt lagning.

Utropspris
2 000 SEK