TAKLAMPA, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets senare hälft. Höjd 15 cm.

Trä, plast och metall. Skärmens diameter ca 70 cm.

Små delar saknas, smärre märken, skärmen med repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR